Team - FESTin pe Bulevard

Team

Echipa Festivalului / Festival Team

 

Directorul, conceptul Festivalului /

Director & Festival Concept:

Marinela ŢEPUŞ

 

Selecționeri / Selection of Theater Productions:

Raluca RĂDULESCU, Marinela ȚEPUȘ

(Secțiunea Criza comunicării – spectacole românești)

(Communication  Crisis Section – Romanian productions)

Raluca RĂDULESCU, Narcisa MOCANU

(Secțiunea Criza comunicării – spectacole străine)

(Communication Crisis Section – foreign productions)

Raluca RĂDULESCU, Marinela ȚEPUȘ

(Secțiunile Bulevardul Comediei şi Invitați speciali)

(Comedy Boulevard & Special Guests Sections)

 

Spectator fidel al Teatrului Nottara, ambasadorul  Festivalului /

Nottarra Theater Fan, Ambassador of the Festival:

Andreea MARIN

 

Asistent Director Festival / Asistent Director Festival:

Mara MANOLESCU

 

Directorul economic al Festivalului / Chief Financial Officer:

Silvia POPESCU

Contabil-şef / Chief accountant:

Gabriel STĂNESCU

 

Directorul tehnic al Festivalului / Festival Technical Director:

Ciprian DUICĂ

 

Departamentul juridic / Legal Department:

S.C.P.A. ȘTEFAN, BURECU ȘI ASOCIAȚII

 

Conceptul grafic al Festivalului / Festival Graphic Design:

Ciprian DUICĂ

Prelucrarea grafică şi tehnoredactarea materialelor publicitare și

actualizarea site-ului / DTP and updating of the site www.festinpebulevard.ro:

Ciprian DUICĂ

 

Conceptul şi realizarea Trofeului Festivalului /

Festival Trophy Design & Production:

Luigi Ştefan VARGA

membru al Uniunii Artiştilor Plastici din România, Filiala Timişoara

Member of Timişoara Branch of the Romanian Fine Arts Union

 

Fotografii Festivalului / Festival Photographers:

Maria ŞTEFĂNESCU, Ciprian DUICĂ

 

Conceptul şi regia evenimentelor stradale / Street Event Concept & Producer:

Mihai LUNGEANU

Decorul / Set Design:

Victor DIACONU

Coordonatorul Secțiunii Evenimente stradale / Street Event Section Coordinator:

Valentin CORNEANU

 

Conceptul Secţiunii Colocvii / Colloquia Section Concept:

Coordonatorul Departamentului Colocvii / Colloquia Section Coordinator:

Cristina RUSIECKI

 

Conceptul Secţiunii Spectacole-lectură

Reading-Performances Section Concept:

Mihai LUNGEANU, Alexandru MÂZGĂREANU

Coordonatorii Secţiunii Spectacole-lectură / Reading-Performances Section Coordinators:

Mihai LUNGEANU, Alexandru MÂZGĂREANU

Organizare și promovare spectacole-lectură:

Cristina SAVA, Sînziana MILOȘOIU

Regia spectacolelor-lectură / Reading-Performances Stage Directors:

Mihai LUNGEANUAlexandru MÂZGĂREANU,

Elena MORAR, Horia SURU

Traducerea textelor în limba română / Translation in Romanian:

Raluca RĂDULESCU, Sorina ŞTEFĂNESCU,

Zeno FODOR, Ciprian MARINESCU

 

Coordonatorul Secţiunii Lansări de carte / Book Launch Section Coordinator:

Monica ANDRONESCU

Editura Nemira

Departament Lansări și stand de carte / Book LaunchTeam:

Monica NECȘOIU

Prezintă / Host:

Monica ANDRONESCU

Oltița CÂNTEC

 

Conceptul și coordonatorul Secțiunii Expoziții /

Exhibitons Section Concept and Coordinator:

Ioana Daniela GRIGORESCU

 

Conceptul, regia şi coordonatorul Secţiunii Vedeta de lângă tine /

The Star Next to You Section Concept and Coordinator:

Ada VERTAN

Departament Secţiunea Vedeta de lângă tine / The Star Next to You Department:

Mara MANOLESCU, Magda ISTRATE, Consuella HARAGA

 

Coordonatorul Departamentului Relații cu trupele și invitații străini /

 Coordinator of the Department for Foreign Relations – troupes and guests:

Narcisa MOCANU

Departament Relații cu trupele și invitații străini / Department for Foreign Relations – troupes and guests

Roxana BUȘU, Silvia DUMITRACHE, Vlad IVANOV, Isabela NEAMȚU

Coordonatori trupe din țară și din Republica Moldova /

Coordinators Romanian and Moldavian troupes:

Ioana CALOTĂ, Răzvan BĂNICĂ

Coordonatori voluntari /

Mariana MIHALACHE, Alexandru Mike GHEORGHIU

Coordonator translatori invitați și trupe din străinătate /

Foreign troups and translators coordinator:

Vlad IVANOV

Coordonatori invitați străini Bursa de Spectacole / Coordinators foreign guests Showcase:

Raluca RĂDULESCU, Vlad IVANOV

Coordonatorul Departamentului Protocol / Relații cu trupele și invitații din țară:

Coordinator of the Protocol Department /

Relations with national troupes and guests:

Mihaela DUICĂ

Departament Relații cu invitații din țară și din București /

Department for the Relations with national troupes and guests:

Cristina TUDOR

Șefi săli de spectacole / Head Usherettes

Șerban GOMOI, Ada NAVROT, Filip RISTOVSKI, Dan Marius ZARAFESCU (Teatrul Nottara, Teatrul Odeon, Teatrul Țăndărică, Teatrul Excelsior,

Nottara Theater / Odeon Theater, Ţăndărică Theater, Excelsior Theater)

 

Departament Protocol / Protocol Department Team:

Mariana MIHALACHEMihaela BĂTRÂNU,

Consuella HARAGACristina SAVA, Ioana Anca ION

Cazări / Accomodation:

   Alexandra NOROCEA

 

Coordonatorul Departamentului tehnic al Festivalului și al transportului intern / Coordinator of the Technical Department of the Festival and National Transportation Coordinator:

Dana POPESCU

Departament tehnic: Technical Department

Dragoș MOLOIU, Anca VARGA, Laura LIBIU, Ionela BAHNARU

Şoferii Festivalului / Festival Drivers:

Dan EPURE, Mihai Dan DONACostică ANTON,

Gheorghe SĂBĂREL, Gheorghe Ion ELIAN

 

 

Coordonatorul Departamentului Marketing / Marketing Department Coordinator:

Cristina SAVA

Comunicare cu presa / Media Communication Officer:

Magda ISTRATE

Departament Marketing / Marketing Department:

 Ioana Daniela GRIGORESCU, Valentin CORNEANU, Oana PUTINĂ

 

Coordonatorul Departamentului Sponsorizări și Parteneriate /

Coordinator  of the Sponsorship and Partnership Department:

Magda ISTRATE

Departament sponsorizări și Parteneriate /

Sponsorship and Partnership Department

Alexandra NOROCEA, Cristina SAVA

 

Coordonatorul Departamentului Redactare şi editare materiale publicitare /

On-line & Print Marketing Materials Coordinator:

Sînziana MILOȘOIU

Departament Redactare şi editare materiale publicitare /

Marketing Materials Team:

 Carmen Petronela UNGUREANU

Redactare prezentări spectacole pentru site /

Site Editors for the productions’ presentations:

Cristina RUSIECKI, Silvia DUMITRACHE, Sanda VIȘAN

Traducerea textelor pentru materialele publicitare și pentru site-ul Festivalului / English Translation for the Marketing materials and the Festival’s site:

Sanda VIȘAN

Cap limpede materiale publicitare / Proof Readers for the Marketing materials:

Sînziana MILOŞOIU, Marinela ȚEPUȘ, Silvia DUMITRACHE

(română / Romanian)

Silvia DUMITRACHE

(engleză / English)

Promovare pe rețelele de socializare / Social media promotion

Bogdan BUDEȘ

Traducerea textelor în limba engleză pentru supratitrare /

Supertitles English-languageTranslation:

Silvia DUMITRACHE, Sanda VIȘAN, Cristina Maria CRĂCIUN

 

Redactor-șef  Ziarul Festivalului / Festival’s Newspaper Editor-in-Chief

Monica ANDRONESCU

Redactori  Ziarul Festivalului / Festival’s Newspaper Editors 

Dana IONESCU, Elena COMAN, Andrada POPA

 

 

 

 

 

Echipa Teatrului Nottara Nottara Theater Team:

 

Manager (Director) / Managing Director: Marinela ŢEPUŞ

Contabil-şef / Chief accountant: Gabriel STĂNESCU

 

Compartiment Artistic / Artistic Department:

Actori / Actors:

Alexandru REPAN

Mircea DIACONU

Camelia ZORLESCU

Anda CAROPOL

Ion SIMINIE

Viorel COMĂNICI

Ioan HAIDUC

Constantin COTIMANIS

Catrinel DUMITRESCU

Victoria COCIAŞ

Cristian ŞOFRON

Adrian VĂNCICĂ

Alexandru JITEA

Ada NAVROT

Crenguţa HARITON

Cerasela IOSIFESCU

Ion GROSU

Luminiţa ERGA

Gabriel RĂUŢĂ

Anca BEJENARU

Dani POPESCU

Sorin COCIŞ

Cristian NICOLAIE

Lucian GHIMIŞI

Dan BORDEIANU

Andi VASLUIANU

Alexandru (Mike) GHEORGHIU

Andreea MĂCELARU ŞOFRON

Vlad ZAMFIRESCU

Mihai MARINESCU

Raluca GHEORGHIU

Ioana CALOTĂ LUPU

Filip Risio RISTOVSKI

Diana Iulia ROMAN

Daniela Cristina MINOIU

Corina DRAGOMIR LUCA

Laura VASILIU BOGOȘ

Mihaela SUBŢIRICĂ VOICU

Claudiu ROMILĂ

Cristina Manuela STOICA IVANCIUC

Rareş STOICA

Laura ANGHEL

Mircea TEODORESCU

Isabela Elena NEAMȚU

Șerban Victor GOMOI

Rareș Gabriel ANDRICI

Cristina Mona JUNCU

Răzvan Florin BĂNICĂ

Vlad BĂLAN

Sorina ȘTEFĂNESCU

 

Serviciul de Specialitate Artistică / Artistic Department

Şef serviciu / Head of the Department:

Sînziana MILOŞOIU

Consultanți artistici / Artistic Consultants:

Silvia DUMITRACHE, Cristina Monica RUSIECKI

Secretari literari / Literary Office:

Anca Ioana ION, Valentin CORNEANU, Magda ISTRATE

Regizori artistici / Directors:

Cristian JUNCU, Diana LUPESCU

Scenograf / Set Designer:

Ştefan CARAGIU

 

Serviciul Marketing-Vânzări-Relaţii cu publicul /

Marketing-Sales-Public Relations Department:

Şef Serviciu / Head of the Department:

Cristina SAVA

Secretari PR/ PR Secretaries :

Mariana MIHALACHE, Florentin ILIE, Tudor MAREŞ

Casiere / Ticketing Agents:

Laurenţia RUSUMioara LUPU

Supraveghetoare sală / Head Usherettes:

Doina COSTIN

Plasatoare / Usherettes:

Maria MATEI, Valentina CUCUViorica DOBRICĂ, Maria CRISTACHE, Alexandra Alina MĂNOIU

 

Departament juridic /  Legal Department:

SCPA ȘTEFAN, BURECU și ASOCIAȚII

 

 

 

 

 

 

Birou Resurse Umane, Salarizare – Securitate şi sănătate în muncă / Human Resources, Litigation & Remuneration Department

Şef serviciu / Head of the Department:

Alexandra NOROCEA

Consilier / Counselor:

Mihaela DUICĂ

Economist Resurse Umane / Human Resources Economist:

Mihaela BĂTRÂNU

Referent de specialitate / Specialist inspector

Mădălina Florentina BÂRSĂNEL

Economist / Economist:

Tudor STOICA

Referent / Clerk:

Kristina KNAPYK

 

Referent / Clerk:

Georgeta TIŢOIANU

Curier / Courier:

Petronela NICULIA

 

Compartiment Financiar – Contabilitate / Financial & Accounting Department:

Economiști / Economists:

Laura Georgiana NEGOESCU, Liliana DINCĂ

Contabil / Accountant:

Teodora ŞTEFĂNESCU

 

Serviciu Producţie - Aprovizionare / Production-Procurement Department

Şef serviciu / Head of the Department:

Mara MANOLESCU

Magazineri / Storepersons:

Ilie ANDA

Merceolog / Purchasing Agent

Costică ANTON

 

Formaţie Muncitori/ Stagehands

Şef formaţie tâmplari / Head of the Carpentry Department:

Marian TIŢA

Tâmplari / Carpenters:

Nicolae NEACŞUAlex Cristian IONESCU

Şef formaţie croitori / Head of the Tailoring Department:

Doina BACH

Croitor / Tailor:

Ion BAŞTUREA

 

 

 

 

Compartiment Achiziţii Publice / – Public Acquisitions Department

Economist achiziţii publice / Public Acquisitions Economist:

Mihai DONA

Inspector de specialitate /  Acquisitions Inspector:

Monica NECŞOIU

 

Serviciul Exploatare Scenă / Stagehands Department:

Şef serviciu / Head of the Department:

Ciprian Nicolae DUICĂ

Birou regizorat tehnic / Stage Management Department:

Şef birou / Head of the Department:

Dana POPESCU

Regizori tehnici / Assistants Stage Manager:

Dragoş MOLOIU, Laura LIBIU, Anca VARGA, Ionela BAHNARU

Sufleori / Prompters:

Violeta Viorica POPASimona BUŞOIU,

Raluca TIŢA, Diana Cristiana CÎMPEANU

 

Formaţie muncitori / Stagehands:

Şef formaţie lumini / Master electrician:

Paul Florin DOANŢĂ

Operatori lumini / Lighting Technicians:

Constantin IONDan IORDĂNESCU,

Marian Mădălin RAICUNicușor MAICAN ,

Ionuţ Emil CHERANA, Victor SURDU

Operatori sunet / Audio Technicians:

Marius FLOREABogdan GADOLA,

Robert ŢÂCU, Florin RAICU, Bogdan Florinel MARINESCU

 

Cabiniere / Costume Changers:

Maria CUCUIoana DĂNILĂLivioara ADĂSCĂLIŢEI,

Anişoara POPAMihaela ZAMFIR

Machiaj şi peruci / Make-up and Wigs:

Florica MÂZGĂREANU, Ramona Mirela URSAN

Şef formaţie mânuitori decor / Head of Stagehands Office:

Gheorghe SĂBĂREL

Mânuitori decor / Stagehands:

Constantin BĂRBULESCU, Cristian TUDORAlexandru SANDA

Marin DASCĂLUCristian Francisc BABOŞMarius NEGOIŢĂ,

Freddy PARASCHIVBogdan Cornel CHICHEAAurelian Florin SCHIPOR,

Liviu Andrei PAVELCiprian Alexandru UDRIȘTE,

Costel Cristian UZARCIUC, Ştefănel VASILE, Costinel-Marius ACASANDRI, Nicolae Pardaillan MARIN, Gheorghe Ion ELIAN,

Ciprian Alexandru UDRIŞTE

 

Șef formație muncitori / Head of Workers’ Unit:

Petre SCRIOŞTEANU,

Recuziteri / Property Masters:

Paula TICOVSCHI,  Daniel CIOFLAN,

Adrian Nicolae EDU, Antonio Marian MUSTEAŢE

Tapiţer / Upholsterer:

Costel VASILESCU

Spălătoreasă / Laundrywoman:

Manuela ZĂRNESCU

 

Biroul  Administrativ / Administrative Department

Șef birou / Head of the Department:

Dan-Marius ZARAFESCU

Referent de specialitate / Specialty Assistant:

Dănuţ Renţ LUCA

Administrator / Administrator:

Florea BADEA

Şofer / Driver:

Dan EPURE

Electrician / Electrician:

Petre MATACHE

Îngrijitor / Caretaker:

Angelica Emilia ROȘU, Marilena BADEA